قالب وبلاگ

با نوی کنگی
زنان -فرهنگی - اجتماعی - بهداشت روانی کودک و...
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

 

 

 

تمرین پذیرش

 

حالا که متوجه شدید پذیرش، نقش مهمی در سلامت روان و بهتر شدن زندگی و رشد و پیشرفت شما دارد، بهتر است سعی کنید این مهارت (پذیرش) را در خودتان تقویت کنید . نکات زیر می تواند شمارا بیشتر در این باره کمک کند :

 

خودتان توانایی ها و علایق خود را بشنا سید

 

سعی کنید توانایی ها؛ استعداد ها؛علایق و ویژگی های شخصی خودتان را بشناسید؛ شناخت درست و صحیح از خودتان باعث می شود به خود آگاهی برسید و در باره توانایی های واقعی تان بیشتر بدانید.

 

اهدافتان  را مشخص کنید

 

اهدافتان را مشخص کنید و دقیقا و به طور واضح مشخص کنید که چه می خواهید . با در نظر گرفتن توانایی های خود سعی کنید مناسب ترین راه را برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کنید .

 

با خودتان صادق باشید

 

خودتان را گول نزنید؛ سعی کنید با دقت و صداقت کامل توانایی ها؛ علایق و اهداف خود را مشخص کنید؛ دقت داشته باشید ممکن است کارهایی که برای جلب رضایت دیگران و تحت تأ ثیر اصرار آنها انجام می دهید یا کارهایی که به اجبار؛ آنها را انجام می دهید؛ جزء علایق واقعی خودتان نباشند.

 

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

 

اگر از آن دسته افرادی هستید که مدام خودشان را با دیگران مقایسه می کنند و به داشته ها و نداشته ها یشان فکر می کنند؛ متأسفانه هنوز خودتان را نپذیرفته اید؛ اینکه در یک مهمانی به جای لذت بردن از مصاحبت با دیگران و کسب تجربه و شنیدن خاطرات؛ مدام به چیز هایی که دیگران دارند و شما ندارید یا شما دارید و آنها ندارند فکر کنید؛ نشان می دهد هنوز فاصله زیادی با خودباوری و خود پذیری دارید .

 

به خودتان پاداش بدهید

 

برای تقویت خود و قبول واقعیت ها و شرایط موجود زندگی لازم است  از قدرت تشویق استفاده کنید . هر وقت در برابر شرایط و موقعیت های مختلف خودتان بودید و خودتان را با دیگران مقایسه نکردید و هر وقت خطاها و اشتباهات خود را با واقع بینی پذیرفتید و آن را به دیگران نسبت ندادید به خودتان جایزه بدهید .

 

در صورت لزوم باورهایتان را تغییر بدهید

 

فهرستی از موارد و موضوعاتی که پذیرش شان برایتان سخت است و نمی توانید آنها را بپذیرید تهیه کنید . بعد یکی یکی درباره شان فکر کنید . باورهایتان را مرور کنید ؛ شاید لازم باشد آنها را تغییر دهید تا بتوانید بهتر مسائل را بپذیرید و به آرامش برسید .

 

چطور ممکن است آدم چیزی را تغییر بدهد که آن را انکار می کند یا بی ارزش می داند ؟

[ یکشنبه 26 خرداد 1387 ] [ 01:00 ] [ بانوی کنگ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.لینک دوستان
موضوعات وب
تعداد بازدید ها: 87818

Pichak go Upmouse code

کد ماوس