قالب وبلاگ

با نوی کنگی
زنان -فرهنگی - اجتماعی - بهداشت روانی کودک و...
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

 

 

 

(7) خودتان را هما نگونه که هستید بپذ یرید

 

اگر می خواهید استرس ها و نگرانی ها را ازخودتان دورکنید؛ به آسانی تحت تأثیر عوامل و شرایط محیطی قرار نگیرید و با استفاده از استعداد ها و خلا قیت های خود به ابراز وجود و مقابله با شرایط نا مطلوب بپردازید ؛ خودتان را همانگونه که هستید بپذیرید .

فراموش نکنید شما با هر نقص و کمبودی که داشته باشید ؛ باز هم  دوست داشتنی و ارزشمند ید . نقص عضو؛ معلولیت؛ فقر؛ مشکلات مالی وهر کمبود یا نقص دیگری نمی تواند چیزی از ارزش شما کم کند . پذیرفتن خود با تمام نقص ها؛  ضعف ها وکمبودها نشان دهنده عزت نفس و اعتماد به نفس است .

 

خیلی ها تصور می کنند اگر خودشان را همانطور که هستند بپذیرند ؛ نمی توانند تغییر کنند و به چیز هایی که می خواهند؛ برسند . بیشتروقت ها ما فکرمی کنیم اگر نسبت به خودمان احساس خوبی نداشته باشیم و از خودمان؛ شرایط وموقعیت و عملکرد مان نا را ضی باشیم ؛ این نارضایتی در ما ایجاد انگیزه می کند و با عث می شود برای تغییر ؛  رشد ؛ پیشرفت و رسیدن به شرایط بهتر تلاش کنیم. ممکن است این طرز فکر گاهی - آن هم در کوتاه مدت - درست باشد .خیلی اوقات احساس نا خوشایندی مانند نا امیدی؛ عصبانیت؛ افسر دگی و اضطراب ؛  ما را برای تغییر آماده می کنند اما واقعیت این است که نا رضایتی و احساس نا خوشایند بعد از مدتی انرژی مارا می گیرد و توان لازم برای تلاش و ایجاد تغییر را از بین می برد .

اولین قدم در تغییر و تلاش برای رسیدن به هدف؛ شادی و آرامش است. پذیرش خود وقبول واقعیت در یک خود آگاهی همراه با احساس شادی و رضایت است . پذیرش؛  به شما احساس آرامش می دهد و همین ؛ انرژی لازم برای رسیدن به هدف؛ تلاش برای ایجاد تغییر و رشد و پیشرفت را فراهم می کند.

 

 

 

 

 (8) خواسته ها و اهداف

 

شما می توانید ضمن اینکه شرایط را می پذیرید؛ خواسته هایتان را هم داشته باشید وبرای رسیدن به آنها تلاش کنید تصور کنید شما در یک خانه کوچک زندگی می کنید و آرزو دارید خانه بزرگ تری داشته باشید . حسرت خوردن و مدام فکر کردن به اینکه خانه تان اندازه قفس است و ای کاش خانه بزرگتری داشتید؛  فقط روحیه تان را ضعیف می کند . شما می توانید ضمن اینکه به خرید خانه بزرگ تر فکر می کنید و برای رسیدن به این هدف؛ برنامه ریزی و تلاش می کنید؛ شرایط  فعلی تان را بپذیرید . باور کنید در خانه کوچک هم می شود شاد و خوشحال زندگی کرد. زندگی در خانه کوچک هم مزایایی دارد پس بهتر است تا زمانی که در این خانه زندگی می کنید؛  به مزایای آن فکر کنید ؛ مثلا به اینکه راحت تر تمیز می شود؛ هزینه هایش کمتر است و راحت و زودتر فروش می رود .

 

 

 

(9)  پذیرش یا تسلیم

 

پذیرش و قبول واقعیت را نباید با تسلیم در برابر مشکلات و کمبودها یکی دانست. پذیرش یک نوع آگاهی همراه با علاقه؛ انگیزه و شادی است، در حالی که تسلیم نوعی پذیرش همراه با احساس ضعف؛ شکست و ناتوانی در ایجاد تغییر است .

 

 

 

 (10)  بهبود روابط

 

اگر خودتان را بپذیرید و با تمام وجود خودتان را دوست داشته باشید و به خود عشق بورزید؛ این احساس را به دیگران هم منتقل خواهید کرد و دیگران هم با شما راحت تر خواهند بود. پذیرش با ایجاد احساس شادی ؛ رضایت و آرامش موجب می شود شما به شرایط مسلط شوید و راحت تر و بهتر زندگی تان را مدیریت کنید؛ همچنین این حس باعث می شود روابط شما با دیگران بهبود پیدا کند.

 

[ شنبه 18 خرداد 1387 ] [ 20:38 ] [ بانوی کنگ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.لینک دوستان
موضوعات وب
تعداد بازدید ها: 87818

Pichak go Upmouse code

کد ماوس