قالب وبلاگ

با نوی کنگی
زنان -فرهنگی - اجتماعی - بهداشت روانی کودک و...
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

فرزند هد یه الهی به پدر و مادراست که در حفظ و شکوفایی آن با ید

  کوشا بود . چگونه از یک گل باید مراقبت به عمل آورد تا هرگز پژمرده نگردد وهمیشه با نشاط با قی بماند ؟ مسلما می گوییم آب و خاک مناسب ، نور کافی، مراقبتهای ویژه وبا عشق از او نگه داری کردن هر گلی را شاداب نگه می دارد . که البته خود مستلزم صرف وقت و انرژی فراوان است . فرزندان هم گلهای زندگی  و هدیه ای از جا نب پروردگار برای ما هستند که در حفظ و نگه داری وتربیت  آن باید کوشا باشیم وبه بهترین نحو ممکن وظیفه خود را به انجام برسانیم در کل باید سعی بر آن داشته باشیم که خوب امانت داری کنیم . بچه های امروز زنان ومردان آینده ونسل آینده ما به شمار می آیند که ما بایدروح وروان آنها را پرورش دهیم  پس در ساختن جامعه بهتر و سالمتر برای این هدیه های الهی بهترین ها را بخواهیم وبه اجرا در بیا وریم . برایشان وقت بگذاریم و سرمایه گذاری کنیم  جزء بالا ترین اهدافمان درزندگی باشند . تربیت بهتر یعنی جامعه سالمتر، زندگی قشنگتر و آینده روشنتر و پر بارتر . برای اینکه بتوانیم بچه های بهتری را تربیت کنیم باید نکاتی  را توجه کنیم .که من حقیر به نکاتی چند اشاره می کنم .    

 

گام اول : اعتماد بنفس را هرگز از بچه ها نگیریم و سعی کنیم اعتماد بنفس را در وجود ظریفشان پرورش دهیم .

گام دوم : هرگز از کتک به عنوان تنبیه استفاده نکنیم واز هر گونه تنبیه بدنی پرهیز کنیم .

گام سوم : سعی  وافردر آموزش وپرورش و تربیت روح و روان و درک وشعور اجتماعی شان داشته باشیم .

گام چهارم : تحقیرشان نکنیم وبه آنها به اندازه یک انسان بزرگ احترام بگذاریم . و تذکراتمان تحقیر آمیز نباشد .

گام پنجم : استقلال را به آنها هدیه کنیم و سعی کنیم از وابستگی ها ی زیاد نسبت به خود آنها را برهانیم .

گام ششم : در هر سنی که هستند محبت یادمان نرود همیشه با عشق ومحبت خودمان ، آنها را سیراب گردانیم تا برای دریافت محبت به افراد نا باب روی نیاورند . به غیر از رابطه مادرانه سعی شود یک ارتباط دوستانه هم با فرزندان خود چه دخترو چه پسر برقرار کنیم  تا درمواقع لزوم بتوانند با ما در دل کنند وبهترین مشاور ایشان ما باشیم . و از ما یاری بخواهند چون ما مطمئنا بهتر از هر کس می توانیم راهنمای آنها در زندگی باشیم . و همیشه احساس کند یک حامی ، پشتیبان ونگهبان قابلی را در زندگی همراه دارد .  

گام هفتم : خانه را محل امنی برای آنها قرار دهیم تا هیچ جارا امن ترازخانه نیا بند .

 

این چند سطر فقط سرخط وتیترهایی بود که من باب یاد آوری قید شد . وهرکدام خود به تنهایی جای بحث فراوانی دارد که در این پست نمی گنجد انشا الله در آینده برای هرکدام پستی را برای بحث و تبادل نظراختصاص خواهم داد.

دیگر خودتان همه اهل علم هستید و میتوانید کتابهای مختلف از انتشارات مختلف در مقوله روانشناسی کودک ونوجوان و جوانان را بیابید ومطالعه کنید .     

[ جمعه 16 آذر 1386 ] [ 01:21 ] [ بانوی کنگ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.لینک دوستان
موضوعات وب
تعداد بازدید ها: 87818

Pichak go Upmouse code

کد ماوس