قالب وبلاگ

با نوی کنگی
زنان -فرهنگی - اجتماعی - بهداشت روانی کودک و...
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

        من یار مهربانم 
      

                

 

                         دانا وخوش بیانم      گویم سخن فراوان

 

                  

                           با آنکه بی زبانم      پندت دهم فراوان

 

                           

                                 من یار پند دانم
        من دوستی هنر مند

 

                     

 

                             با سود و بی زیانم


         ازمن مباش غافل


                      

 

                                  من یار مهربانم


بله کتاب ، کتاب آن دوست بی زبان که سخنان فراوانی را می تواند برای ما باز گوکند و یار همیشگی ما در تمام اوقات شبانه روز در مراحل مختلف زندگی باشد دوستی که اگر ما ازاو غافل نگردیم ودرست از او نگهداری کنیم تحت هیچ شرایطی هرگز مارا تنها نخواهد گذاشت کتاب خوب و مفید می تواند بهترین دوست راه گشا و همیشه همراه برای هر انسانی باشد . کاش بشود فرهنگ کتاب و کتابخوانی را بیشتردر شهرمان ترویج دهیم ، از کودکی بچه هایمان را با کتاب دوست نگه داریم. وبرای این کار با صدای بلند برایشان قصه خوانی کنیم ، هر ماه مقداری هزینه برای خرید کتاب اختصاص دهیم . به نظر شما ، ما در سال چقدر هزینه زندگی را متحمل می شویم ؟ هر کس با شغلی که داشته باشد میانگین در آمدش را اگر ماهی دویست هزار تومان در نظر بگیریم نمی تواند هر ما ه حداقل 2500 و حد اکثر 5000 تومان را برای خریدن کتاب اختصاص دهد ؟ به نظر من که می شود اگر برنامه ریزی دقیقی روی خرج و مخارج روزانه مان داشته باشیم .


کتاب خواندن و مطالعه فکرو ذهن کودک را پرورش خواهد داد وبه شکو فایی خواهد رساند .و قتی کودک با کتاب انس و الفت بگیرد دیگرجزء لاینفک زندگی اش خواهد شد و تا مرز نوجوانی و جوانی و الا آخر ... اما ، یک نکته قابل ذکر آن است که ما پدر و مادران می توانیم الگوی خوبی برای فرزندان باشیم اگر فرهنگ کتاب و کتابخوانی را داشته باشیم و حتی المقدور در هر خانه ای کتابخانه ی کوچکی بنا گردانیم که به مرور زمان تبدیل به کتابخانه ی بزرگی خواهد شد ومهمتر از این تمام موضوعات آن کتابها به فکرو اندیشه ما لینک خواهد شد ، مغز انسان هر چه بیشتر اطلاعات به آن منتقل کنیم هی بیشتر وبیشتر برای خودش جا باز می کند و فعال می شود گنجایش آن بیشتر و بیشتر می گردد .اما اگر راکد نگه داریم همین طور روز به روز کوچک وکوچکتر خواهد شد . به قول یکی از صاحب اندیشان ، ( مغز انسان چمدان نیست که تا ظرفیت آن تکمیل و پر شد در ش را ببندیم و قفل کنیم .) پس بیایید به همان اندازه که به تغذیه جسم بچه هایمان توجه می کنیم وحساسیت به خرج می دهیم برای تغذیه روح و فکر واندیشه آنها هم سر مایه گذاری و برنامه ریزی لازم را داشته باشیم .


چرا در شهر ما یک کتابخانه ی قابل توجهی وجود ندارد ؟ با وجود خیرین و سرمایه دارانی در شهر کنگ چرا اقدام به باز شدن یک کتابخانه غنی وپر بار نمی کنند .؟ با توجه به سیستم آموزشی جدید که الآن در مدارس رواج یافته دانش آموزان در همه مقاطع تحصیلی هر ماه برای هر درس باید تحقیق انجام دهند ،یک کتابخانه غنی می تواند منبع خیلی خوبی برای دانش آموزان و دانشجویان باشد ، واین خود یکی از کمبود های جامعه ما به شمار می رود .


یکی از آرزو های بزرگ من داشتن یک کتابخانه ای بزرگ وپر از کتابهای مفید است .ای کاش خیرین وسر مایه داران کنگی به این فکر بیفتند واین دفعه که خواستند دست به عمل خیری بزنند مانند ساختن مسجد و ... این دفعه یک کتابخانه عمومی بزرگ غنی از کتایهای مفید و آموزشی ، تحقیقاتی ، تاریخی ، و ... را احداث کنند . که دانش آموزان وکتاب دوستان یک منبع داشته باشند تا بتوانند از آن دانش اندوزی کنند و با این کار هم خیرش تا همیشه به او خواهد رسید وهم به مرور زمان فرهنگ کتاب و کتابخوانی و دوستی با کتاب رواج پیدا خواهد کرد وهم منبع خوبی برای تحقیق دانش آموزان و دانشجویان خواهد شد . در نتیجه فکرو ذهن پرورش می یابد وسطح فرهنگ بالا خواهد رفت .پس زمینه خوبی برای بالا بردن سطح فرهنگ می تواند باشد . امیدوارم روزی شاهد همچین کتابخانه ای در شهرم بندر کنگ باشم .


الهی به امید آن روز


[ سه‌شنبه 6 آذر 1386 ] [ 15:16 ] [ بانوی کنگ ]
.: Weblog Themes By Pichak :.لینک دوستان
موضوعات وب
تعداد بازدید ها: 87818

Pichak go Upmouse code

کد ماوس